Воскресенье, 28.04.2024, 12:23
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Документы [3]
Тексты документов
Литература [4]
Полезная литература
Прочее [0]
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Поселение
«АЛиОМ»
Главная » Файлы » Документы

Устав Поселения (черновик в.3)
[ Скачать с сервера (149.5 Kb) ] 04.09.2008, 14:07
ЗАТВЕРДЖЕНО
Загальними зборами засновників
від ...
протокол №
Голова зборів:
...

СТАТУТ
ЕКОЛОГІЧНОГО ТОВАРИСТВА
«АЛіОМ»


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Екологічне Товариство «АЛіОМ»» (далі Товариство) є громадською організацією, що створена її засновниками на підставі Закону України «Про об'єднання громадян» і здійснює свою діяльність у відповідності з Конституцією України, чинним законодавством України та цим Статутом.
1.2. Товариство є добровільним громадським формуванням, яке створено для сприяння його членам в реализації діяльності, яка спрямована на досягнення цілей, передбачених цим Статутом.
1.3. Товариство є некомерційною, неприбутковою організацією.
1.4. Товариство має місцевий статус і поширює свою діяльність на територію (Куликівського району ?) Чернігівської області.
1.5. Юридична адреса Товариства: смт. Куликівка, Чернігівської обл., вул.... ?
1.6. Повна назва українською мовою: “Екологічне Товариство «АЛіОМ»”. Скорочена назва українською мовою: “ЕТ «АліОМ»”.
1.7. Повна назва англійською мовою: “Ecological Society «ALiOM»”. Скорочена назва англійською мовою: “ES «ALiOM»”.
1.8. Повна назва російською мовою: “Экологическое Общество «АЛиОМ»”. Скорочена назва російською мовою: “ЭО «АЛиОМ»”.

2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ТОВАРИСТВА
2.1. Товариство набуває права юридичної особи з дня його державної реєстрації та, як юридична особа, має самостійний баланс, набуває та відчужує майнові та немайнові права, користується власними рахунками в банках, має печатку зі своїм найменуванням, належним чином зареєстровану символіку. Товариство може мати спеціальні бланки та штампи зі своєю символікою, та інші засоби ідентифікації.
2.2. Товариство має відокремлене майно. Майно, передане Товариству його засновниками та членами, є власністю Товариства. (? юристу)
2.3. Товариство наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до цього Статуту. Товариство має право виступати учасником цивільно-правових відносин, набувати й реалізувати майнові й немайнові права, нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському або в третейському суді.
2.4. Товариство має право представляти й захищати свої законні інтереси та законні інтереси своїх членів у державних і громадських органах.
2.5. Товариство відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним йому майном, на яке, згідно з чинним законодавством, може бути звернуте стягнення.
2.6. Держава не відповідає за зобов'язаннями Товариства, а Товариство не відповідає за зобов'язаннями держави.
2.7. Товариство не відповідає за особистими зобов'язаннями своїх засновників та членів, а засновники та члени Товариства - за його зобов'язаннями.
2.8. Товариство має повну самостійність у питаннях визначення форм управління, прийняття рішень.
2.9. З метою досягнення цілей, передбачених цим Статутом, Товариство може створювати інші організації та підприємства, та вступати до асоціацій і союзів.
2.10. Засновники Товариства з моменту проведення Установчих зборів мають рівні права та обов’язки з його членами. (?)

3. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА ФОРМИ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА

3.1. Метою та завданнями Товариства є:
3.1.1. створення та забезпечення функціонування екопоселення (далі "Поселення"), тобто екологічно чистого житлово-виробничого селища, що складається з:
• Родових Помість (далі "Помістя");
• земель, що зарезервовані під майбутні Помістя;
• земель, що закреплені за Товариством для створення інфраструктури, комунікацій та інших цілей, відповідно до Статуту.
(Помістя – це цільна неподільна ділянка землі площею 1-1.3 га зі спорудами та насадженнями. Помістя закріплено шляхом оренди, безкоштовного користування, власності, або в іншій формі за одним з членів Товариства, і призначено для автономного, природозберігаючого проживання його мешканців);
3.1.2. допомога жителям Поселення в облаштуванні Помість;
3.1.3. всебічна підтримка жителів Поселення в веденні особистого селянського господарства, організації екологічно чистих виробництв (переважно аграрної спрямованності) та інших форм діяльності, узгоджених з Правлінням Товариства, а також в організації збуту продукції; (? юристу)
3.1.4. контроль за дотриманням мешканцями Поселення, а також особами, що знаходяться на території Поселення, норм та принципів, встановлених Загальними Зборами.
3.2. Для досягнення своєї мети та завдань Товариство у встановленому законом порядку здійснює свою діяльність у наступних формах:
3.2.1. вирішує питання, пов’язані з вибором та оформленням у власність, користування або оренду земельних ділянок, призначених для створення Поселення;
3.2.2. розробляє Генеральний план внутрішньої структури Поселення, виконує розмітку доріг, комунікацій, земель загального користування;
3.2.3. надає ділянки для Помість та закріплює їх за членами Товариства у формі оренди, безкоштовного користування, приватної власності, або іншій законній формі;
3.2.4. розробляє загальні правила, яких мають дотримуваться всі особи, що знаходяться на Території Поселення, контролює виконання цих правил;
3.2.5. займається упорядкуванням Території, будівництвом та обслуговуванням доріг, комунікацій, об’єктів інфраструктури на Території Поселення, упорядкуванням місць загального користування, створенням соціальної інфраструктури Поселення;
3.2.6. формує механізми вирішення протиріч та суперечок між членами Товариства;
3.2.7. організовзує контроль за належним виконанням обов’язків, які взяли на себе члени Товариства згідно цього Статуту;
3.2.8. здійснює заходи по забезпеченню охорони території Поселення;
3.2.9. виступає замовником і бере участь у прийманні виконаних робіт з упорядкування та озеленення Території, будівництва об’єктів соціальної інфраструктури, житлово-комунального господарства та доріг;
3.2.10. створює умови для задоволення культурних, духовних та інших нематеріальних потреб мешканців Поселення;
3.2.11. представляє та захищає права та законні інтереси членів Товариства в органах державної влади та місцевого самоврядування;
3.2.12. виступає учасником цивільно-правових відносин, набуває майнові і немайнові права; (? юр)
3.2.13. збирає добровільні внески, пожертвування для виконання статутних завдань; (?)
3.2.14. проводить для своїх членів збори, семінари, зустрічі, конкурси з питань, що становлять коло інтересів Товариства;
3.2.15. взаємодіє з іншими українськими та закордонними громадськими організаціями, фондами, науковими установами, підприємствами;
3.2.16. одержує від органів державної влади й управління та органів місцевого самоврядування інформацію, необхідну для реалізації своїх цілей та завдань, вносить пропозиції до органів влади й управління;
3.2.17. ідейно, організаційно та матеріально підтримує інші об'єднання громадян, надає допомогу в їхньому створенні;
3.2.18. розповсюджує інформацію і пропагує свої ідеї та цілі;
3.2.19. здійснює чи бере участь в організації консультацій, навчальних семінарів, лекцій, інших освітніх заходів, виданні та поширенні друкованих матеріалів, створенні радіо-, телепередач та фільмів, що відповідають меті Товариства;
3.2.20. засновує засоби масової інформації;
3.2.21. для досягнення статутних цілей здійснює господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій зі статусом юридичної особи, засновує підприємства у встановленому законом порядку. (? юрист)

4. МАЙНО ТОВАРИСТВА
4.1. Товариство може мати у власності будинки, споруди, комунікації, житловий фонд, обладнання, грошові кошти в національній та іноземній валюті, цінні папери та інше не заборонене законом майно. Товариство може мати у власності, оренді, користуванні або іншій формі земельні ділянки.
(видалено)
4.3. Джерелами формування майна Товариства є: (? юристу - НПО)
  - регулярні та одноразові надходження від засновників (членів) Товариства; (?)
  - вступні внески; (?)
  - членські внески; (?)
  - цільові внески; (?)
  - добровольні внески, подарунки та пожертви від громадян та організацій;
  - надходження від діяльності підприємств, заснованих Товариством;
  - надходження від власності Товариства; (?)
  - інші надходження, не заборонені законодавством. (?)
4.4. Товариство має право в межах закону набувати у власність, орендувати, отримувати безкоштовно у тимчасове користування, а також продавати та передавати іншим організаціям та фізичним особам, обмінювати, здавати в оренду, надавати безкоштовно у тимчасове користування будинки, споруди, обладнання, транспортні засоби, реманент, сировину, земельні ділянки та інше майно, а також списувати їх з балансу, в разі їхнього зносу чи моральної застарілості. (???)
4.5. Майно Товариства використовується для досягнення цілей, для яких воно було створене. Принципи формування та використання майна Товариства визначаються Загальними зборами членів Товариства.
4.6. При вступі в Товариство кандидатом в члени Товариства сплачується вступний внесок. Розмір вступного внеска затверджується Загальними Зборами членів Товариства. Вступний внесок має бути внесеним не пізніше ніж за 15 днів після позитивного рішення Загальних зборів щодо прийому кандидата в Товариство. (? юристу - НПО)
4.7. Членскі внески (? юристу — НПО — замінити на добровільні пожертви!)
4.7.1. Кожний член Товариства зобов’язаний вносити щорічні членські внески – грошові кошти, які периодично вносяться членами для оплати праці робітників, що уклали трудові угоди з Товариством, та інші поточні витрати.
4.7.2. Щорічні членські внески сплачуються після затверждения річного звіту. Можлива сплата щорічних членських внесків періодичними платежами протягом року.
4.7.3. Розмір та терміни внесения членських внесків визначаються на Загальних Зборах Товариства.
4.8. Згідно з рішеннями Загальних Зборів членами Товариства сплачуються цільові внески – кошти для фінансування заходів цільового призначення (серед яких і кошти на придбання (створення) об'єктів загального користування). Розмір,терміни та обов'зковість внесення цільових внесків визначаються на Загальних зборах Товариства. (? юристу - НПО)
4.9. Сплата вступних, членських та цільових внесків може здійснюватися грошима, цінними паперами, іншими коштами чи майновими правами, що мають грошову оцінку. Оцінка негрошових внесків здійснюється Правлінням Товариства.

5. ЧЛЕНСТВО В ТОВАРИСТВІ
5.1. Членами Товариства можуть бути громадяни України та громадяни інших держав.
5.2. Членами Товариства є засновники, а також інші фізичні особи, що вступили до нього встановленним шляхом, які мають у приватній власності, безкоштовному користуванні, оренді або в іншій законній формі Помістя на території Товариства і виконують вимоги цього Статута.
 5.3. Особи, що володіють Помістям на правах спільної сумісної або спільної часткової власності, або користуються ним на правах оренди, безкоштовного користування або на іншій законній підставі, можуть бути представлені в Товаристві лише одним членом Товариства.

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ ТОВАРИСТВА
6.1. Члени Товариства мають право: 
6.1.1. вступаючи до Товариства отримати в оренду або безкоштовне користування земельну ділянку на Території Поселення розміром 1-1.3 га для облаштування на ньому Родового Помістя на термін 2 роки;
6.1.2. якщо протягом двох років на ділянці велась діяльність у відповідності до цього Статуту, за позитивного рішення Загальних Зборів, отримати можливість оформлення цієї ділянки у приватну власність, довгострокову оренду, безстрокове користування або іншу законну форму; (?)
6.1.3. брати участь у керівництві справами Товариства;
6.1.4. отримувати інформацію щодо діяльності Товариства;
6.1.5. брати участь у роботі комісій, що створені Правлінням Товариства;
6.1.6. на власний розсуд вийти з Товариства;
6.1.7. користуватися об'єктами інфраструктури та майном спільного користування Товариства;
6.1.8. вносити пропозиції до порядку денного на Загальних Зборах членів Товариства;
6.1.9. передавати майно у власність Товариства;
6.1.10. отримати при виході з Товариства частину його майна або вартість цього майна в межах вартості майна, що було передане цим членом Товариства у власність Товариства, за виключенням членських внесків; (? юристу - НПО)
6.1.11. вимогу про передачу вказаного майна або його вартості має бути розглянуто Правлінням Товариства протягом одного місяця з момента подання заяви. Передача майна або грошових коштів члену Товариства, що виходить, має відбутися не пізніше трьох місяців з момента подання відповідної заяви;

6.2. Члени Товариства зобов'язані:
6.2.1. на всій території Поселення (включно з територіями Помість), виконувати правила, що визначені в цьому Статуті та затверджені Загальними Зборами, а також вимагати їх виконання від усіх осіб, що знаходяться на території Поселення;
6.2.2. виконувати вимоги установчих документів Товариства, внутрішніх принципів (правил) Товариства, рішень Загальних Зборів членів Товариства та Правління Товариства;
6.2.3. своєчасно сплачувати членські та цільові внески згідно з рішеннями Загальних Зборів членів Товариства. (? юристу — НПО- податки)

7. ПОРЯДОК ВСТУПУ ДО ТОВАРИСТВА ТА ВИХОДУ З НЬОГО
7.1. Товариство відкрито для вступу нових членів. Кількість членів Товариства не може перевищувати кількість виділених Помість.
7.2. Заява про вступ до членів Товариства подаєтся на ім'я Директора Товариства.
7.3. Прийом в члени Товариства здійснюється за рішенням Загальних Зборів Товариства.
7.4. Кандидат в члени Товариства стає членом Товариства після отримання позитивного рішення Загальних Зборів по заяві кандидата, сплати вступного внеска та укладення угоди про оренду чи безкоштовне користування Помістям на території Поселення. (? юристу — НПО податки)
7.4.1. Орендна угода або угода про безкоштовне користування земельною ділянкою укладається між Товариством та кандидатом в члени Товариства протягом місяця після позитивного рішення Загальних Зборів та внесення вступного внеска. (? юристу — НПО податки)
7.4.2. Документами, що підтверджують членство в Товаристві, є:
- Заява про вступ;
- Протокол Загальних Зборів (чи його копія, заверена підписом директора Товариства та печаткою) щодо позитивного рішення про приняття в члени Товариства;
- Корінець приходного касового ордера про сплату вступного внеска;
- Документ про володіння членом Товариства земельною ділянкою на території Поселення на правах приватної власності, безкоштовного користування, оренди, чи на іншіх законних підставах.
7.4.3. Членам Товариства може видаватися членська книжка або інший документ, що її заміщає.
7.5. Членство Засновників:
7.5.1. Членство Засновників цього Товариства не потребує вищевказаної процедури оформлення.
7.5.2. Все, що міститься в цьому Статуті є цілком рівнозначним, як для Членів, так і для Засновників Товариства, за виключенням пунктів 7.5.1.
7.6. Член Товариства має право в будь-який час на власний розсуд вийти з Товариства.
7.7. Члена Товариства може бути виключено з Товариства за рішенням Загальних Зборів членів Товариства у випадку грубого або неодноразового порушення вимог установчих документів Товариства, внутрішніх принципів (правил) Товариства, рішень Загальних Зборів членів Товариства  або Правління Товариства.
7.8. Вихід учасника з Товариства має наслідком автоматичне виключення його та всіх його представників з органів управління Товариства.
7.9. Особи, які не є членами Товариства, але володіють на праві приватної власності земельною ділянкою (чи частиною земельної ділянки) в Поселенні, мають право користуватися об'єктами інфраструктури та іншим майном спільного користування Товариства за відповідну платню на умовах письмових угод, зміст яких визначається Правлінням Товариства.
У разі несплати встановленних угодами внесків за користування об’єктами інфраструктури та іншим майном спільного користування Товариства на підставі рішення Правління Товариства, вони позбавляються права користування об’єктами інфраструктури та іншим майном спільного користування Товариства. Неплатежі за користування об’єктами інфраструктури та іншим майном спільного користування Товариства стягуються через суд.
7.10. Орендні відносини з участниками, які були виключені (чи вибули) з Товариства, можуть бути розірвані рішенням Загальних Зборів Товариства.

8. ПОРЯДОК УПРАВЛІННЯ ТОВАРИСТВОМ
8.1. Вищім органом управліния Товариства є Загальні Збори членів Товариства (далі Загальні Збори).
Члени Товариства та їхні представники мають право бути присутніми на Загальних Зборах, брати участь в обговоренні питань порядку денного та голосувати при ухваленні рішень.
В разі неможливості бути присутнім на Загальних Зборах Члени Товариства мають право передати свій голос будь-якому Члену Товариства або делегувати на збори свого представника. 
Для цього, член Товариства, що не має можливості бути присутнім на Загальних Зборах, подає Директору Товариства письмове доручення з зазначенням ПІБ людини, якій передається  право голосу. Доручення має бути подане Директору Товариства до відкриття Загальних Зборів.
8.2. Головною функцією Загальних Зборів є забезпечення дотримання Товариством цілей, заради яких воно було створено.
8.3. Чергові Загальні Збори проводяться щорічно не раніше двох і не пізніше шести місяців після закінчення фінансового року. Чергові Загальні Збори скликаються рішенням Правління Товариства.
Всі інші, крім чергових, Загальні Збори, є позачерговими.
8.4. Позачергові Загальні Збори проводяться за рішенням Правління Товариства за його власною ініціативою, на вимогу Директора Товариства, Ревізійної комісії або члена (членів) Товариства, які володіють разом не менш ніж 25 відсотками від загальної кількості голосів членів Товариства. Позачергові збори мають бути скликані Правлінням Товариства не пізніше ніж через місяць з моменту отримання відповідної вимоги. Правління Товариства не має права відмовити у скликанні Загальних Зборів членів Товариства. Правління Товариства не має права змінювати формулювання питань, що винесені на обговорення позачергових Загальних Зборів членів Товариства.
8.5. Повідомлення членам Товариства про проведення Загальних Зборів здійснюється через направлення їм відповідного письмового повідомлення чи розміщення інформації про збори, що мають відбутися, у відкритому загальнодоступному місці Поселення, яке визначається Правлінням Товариства. Повідомлення має бути направлене (опубліковане) не пізніше, ніж за два тижні до дня проведення Загальних Зборів.
Повідомлення  про проведення Загальних Зборів повинно містити назву та місце знахождення Товариства; дату, час та місце проведения Загальних Зборів; питання, що включені до порядку денного Загальних Зборів.
8.6. Загальні Збори є правочинними, якщо на них представлені Члени Товариства, що мають у сукупності більше двох третин від загальної кількості голосів. (?)
8.7. До компетенції Загальних Зборів належить вирішення наступних питань:
8.7.1. зміна Статута Товариства;
8.7.2. затвердження внутрішніх нормативних правових документів Товариства, та внесення змін до них. В тому числі, визначення Правил, що регламентують поведінку, землекористування, будівництво, виробництво та інші аспекти життедіяльності на всій Території Поселення;
8.7.3. визначення пріоритетних напрямків діяльності Товариства;
8.7.4. визначення принципів формування та використання майна Товариства;
8.7.6. визначення кількісного складу та обрання Правління Товариства;
8.7.7. дострокове припинення повноважень Правління Товариства або окремих його членів;
8.7.8. обрання Директора Товариства та дострокове припинення його повноважень;
8.7.9. затвердження річного звіту та річного бухгалтерського балансу Товариства;
8.7.10. обрання ревизійної комісії;
8.7.11. прийом в Члени Товариства;
8.7.12. визначення тривалості (продовження) випробного строку по безкоштовному користуванню чи оренді земельних ділянок кандидатами в члени Товариства;
8.7.13. рішення про передачу у власність, довгострокову оренду чи користування земельних ділянок, що виділені членам Товариства згідно п. 6.1.2; (?)
8.7.14. виключення з Товариства у випадках, що передбачені п.7.7. цього Статута;
8.7.15. реорганізація та ліквідація Товариства.
8.8. Рішення на Загальних Зборах приймаються більшостю голосів у три чверті (75%) голосів членів Товариства, що представленні на Зборах. Загальні Збори членів Товариства не мають права розглядати та приймати рішення щодо питань, які не належать до їх компетенції за Статутом.
8.9. Кожний член Товариства має на Загальних Зборах один голос.
8.10. Порядок денний Загальних Зборів членів Товариства затверджує Правління Товариства.
8.11. Загальні Збори членів Товариства не мають права приймати рішення з питань, що не включені до порядку денного Зборів.
8.12. Члени Товариства, які мають в сукупності не менше ніж 25 відсотків голосів, в термін не пізніше ніж за 30 днів після закінчення фінансового року, мають право внести питання до порядку денного річних Загальних Зборів членів Товариства та висунути кандидатів в Правління Товариства та ревізійну комісію Товариства, кількість яких не може перевищувати кількісного складу цього органа.
Питання до порядку денного Загальних Зборів вносяться в Правління Товариства в письмовій формі з зазначенням мотивів їх виникнення, імені члена (імен членів) Товариства, що вносять питання, кількості голосів, що належать йому (їм).
8.13. Питання, внесені членами Товариства, підлягають внесенню до порядку денного Загальних Зборів, так само як і висунуті кандидати підлягають включенню до списку кандидатур для голосування на виборах в Правління Товариства та ревізійну комісію (ревізора) Товариства, за виключенням випадків, коли:
• членом (членами) Товариства не дотримано терміну або форми подання пропозиції, встановлених п. 8.12. Статута;
• член (члени) Товариства не володіють кількістю голосів, що передбачена п. 8.12. Статута.
8.14. Рішення Загальних Зборів приймаються відкритим голосуванням. За згодою більше ніж 50 відсотків присутніх на Зборах членів товариства (чи їхніх представників) з окремих питань може відбуватися тайне голосування, підготовка та проведення якого, та підрахунок голосів здійснюються спеціально обраною лічильною комісією.

9. ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ ТОВАРИСТВА
9.1. Поточне керівництво діяльністю Товариства здійснює колегіальний виконавчий орган - Правління Товариства та одноособовий виконавчий орган - Директор Товариства.
9.2. Правління Товариства підзвітне Загальним Зборам членів Товариства, а директор Товариства – Загальним Зборам та Правлінню Товариства.
9.3. Директор Товариства не є членом Правління Товариства. Директор Товариства обирається з числа членів Товариства.
9.4. До компетенції Правління Товариства належить вирішення наступних питань:
9.4.1. організація виконання рішень Загальних Зборів;
9.4.2. затвердження порядку денного Загальних Зборів;
9.4.3. розробка пропозицій щодо пріорітетних напрямків діяльності Товариства та внесення їх на розгляд Загальних Зборів;
9.4.4. затвердження бюджета Товариства на черговий фінансовий рік в термін до 1 грудня поточного року;
9.4.5. визначення розміру та порядку сплати вступного, щорічного та цільових членських внесків; (? юристу - НПО)
9.4.6. планування, підготовка та здійснення заходів у відповідності з пріорітетними напрямками діяльності Товариства;
9.4.7. обрання голови Правління Товариства та дострокове припинення його повноважень;
(пункти видалено)
9.4.10. створення філіалів та представництв Товариства;
9.4.11. участь в інших організаціях;
9.4.12. затвердження угод, пов'язаних з придбанням чи відчудженням (або можливістю відчудження) Товариством прямо чи опосередковано майна, вартість якого перевищує 100 неоподаткованих мінімумів. (1700 грн. ???)
9.4.13. встановлення штрафних санкцій, що застосовуються до членів Товариства за порушення Статута, внутрішніх правил та інших локальних нормативних актів, що діють в Поселенні. Визначення підстав та порядка стягнення штрафів та пені.
9.4.13. В випадках, якщо до закінчення поточного року бюджет Товариства на наступний фінансовий рік не буде затверджено, Правління Товариства має право щомісячно фінансувати поточні витрати Товариства в розмірі однієї дванадцятої відповідної статті витрат, що передбачена бюджетом Товариства на попередній фінансовий рік. Нові статті прибутків та видатків не створюються і не фінансуються.
9.4.14. Правління Товариства має право самостійно змінювати розподіл коштів між статтями затвердженого бюджету  в межах та порядку, визначенних рішенням Загальних Зборів про затвердження бюджету Товариства.
9.5. Засідання Правління скликаються по мірі необхідності головою Правління Товариства з його власної ініциативи або на вимогу директора Товариства чи не менш ніж 3 членів Правління, а також на вимогу ревізійної комісії (ревізора) Товариства.
9.6. Порядок денний засідання Правління Товариства затверджується Правлінням на початку засідання до початку розгляду питань по суті.
9.7. Засідання Правління Товариства вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше ніж 70 відсотків від усіх обраних членів Правління.
9.8. Засідання Правління Товариства проводить голова Правління Товариства, а за його відсутності – один з членів Правління.
9.9. Рішення приймаются більшостю у дві третини голосів присутніх членів Правління Товариства.
9.10. Члени Правління обираются з числа членів Товариства (представників членів Товариства). До складу Правління може бути обраний лише один представник від одного члена Товариства.
9.11. Особи, що входять до складу виконавчих органів Товариства виконують свою роботу на безоплатних засадах. (?)
9.12. До компетенції Директора Товариства належать усі питання керівництва поточною діяльностю Товариства, за виключенням питань, що належать до компетенції Загальних Зборів членів Товариства чи Правління Товариства.
9.13. Директор Товариства без доручення діє від імені Товариства, в тому числі представляє його інтереси, укладає угоди від імені Товариства, розпоряджається майном та грошовими коштами Товариства, за виключенням випадків, що наведені в п.9.4.12., видає доручення, затверджуєт штати, видає накази та дає вказівки, обов'язкові для виконання для всіх працівників Товариства.
9.14. За відсутності Директора Товариства його обов'язки виконує призначений ним заступник директора Товариства.
9.15. Правління Товариства та Директор Товариства обираються на термін 3 роки. Після закінчення цього терміну повноважень Правління та Директор Товариства продовжують виконувати свої обов'язки до обрання нового склада Правління Товариства чи обрання нового директора Товариства відповідно. (? юристу)
9.16. Трудову угоду з директором Товариства укладає від імені Товариства голова Правління Товариства. Трудова угода з директором Товариства укладається згідно з рішенням Загальних Зборів членів Товариства про призначення директора Товариства. (?)
9.17. Трудова угода, що укладається з директором Товариства, повинна передбачати можливість її дострокового розірвання на підставі рішення Загальних Зборів членів Товариства про дострокове припинення повноважень директора Товариства. (?)

10. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ТОВАРИСТВА
10.1. Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю Товариства Загальними Зборами членів Товариства обирається ревізійна комісія (ревізор) Товариства.
10.2. Порядок діяльності ревізійної комісії (ревізора) Товариства визначається внутрішнім документом Товариства, що затверджується Загальними Зборами членів Товариства.
10.3. Перевірка (ревізія) фінансово-господарської діяльністі Товариства здійснюється за підсумками діяльності Товариства за рік, а також у будь-який час за ініціативою ревізійної комісії (ревізора) Товариства, або за решенням Загальних Зборів членів Товариства чи Правління Товариства.
10.4. За вимогою ревізійної комісії (ревізора) Товариства особи, що обіймають посади в органах управління Товариства, зобов'язані надати всі необхідні документи про фінансово-господарську діяльність Товариства.
10.5. Члени ревізійної комісії (ревізор) Товариства не можуть одночасно бути членами Правління Товариства, а також обіймати інші посади в органах управління Товариства.
10.6. Будь-яка особа має право одноосібно чи разом з іншими особами звертатися до Правління Товариства з письмовими заявами, скаргами та зверненнями щодо питань, що стосуються діяльності Товариства. Перевірка та ухвалення рішення щодо заяв, скарг та звернень можуть бути доручені Правлінням Товариства своїм структурним підрозділам, або спеціально сформированим органам (комісії та інше).
Директор Товариства самостійно ухвалює рішення за заявами та скаргами, що пов'язані з вирішенням питань, що належать до його компетенції згідно Статута.
10.7. Правління Товариства або інший уповноважений орган зобов'язані розглянути всі заяви, скарги та звернення, що надійшли, і ухвалити рішення щодо них у термін не більше одного місяця з дати подання. Заявникам та (або) їхнім уповноваженим представникам повинна бути надана можливість виступити на засіданні Правління Товариства або іншого уповноваженого органа з роз'ясненнями по суті заяви.
10.8. Заявника має бути проінформовано про результати розгляду його заяви чи скарги.
10.9. Правління Товариства зобов'язано інформувати мешканців Поселення про діяльність Товариства, що має безпосереднє значення для всіх мешканців Поселення. При плануванні заходів Товариства, які мають безпосереднє значення для територіального та перспективного розвитку, або суттєво зачипають економічний, соціальний або культурний добробут жителів та членів Товариства, останні мають бути завчасно поінформовані про цілі та наслідки цих заходів.
Інформування повинно здійснюватися таким чином, щоб жителям та членам Товариства було надано можливість висловити своє ставлення та обговорити заплановані заходи. Для цього Правління Товариства має право організовувати збори жителів чи використовувати інші організаційні форми.

11. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ДЛЯ ВСІЄЇ ТЕРИТОРІЇ ПОСЕЛЕННЯ

Товариство, вирішуючи свою головну задачу щодо організації екопоселення, вимагає від своїх членів, а також від усіх осіб, що проживають або знаходяться на території Поселення, неухильного дотримання наступних Правил:
11.1. Не менше однієї чверті площи кожного Помістя має бути відведено під  багаторічні дикоростучі насадження (дерева, кущі).
11.2. Місця висаджування високорослих порід дерев біля меж ділянок мають погоджуватися з орендарями (власниками) сусідніх Помість.
11.3. На всій території Поселення повністю заборонені до використання всі синтетичні засоби захисту рослин (пестициди, гербициди та інше), а також штучні хімічні засоби для регулювання росту рослин.
11.4. На всій території Поселення заборонено будь-яке полювання на тварин: відстріл, встановлення капканів, пасток та інш. На всій території Поселення заборонені штучні операції на свійських тваринах, а також забій тварин.
11.5. На всій території Поселення заборонено будь-яку діяльність, що шкодить екологічному стану довкілля, а також створює незручності для жителів Поселення.
11.6. Загальними Зборами членів Товариства можуть бути затверджені додаткові правила, які також обов'язкові для виконання.

12. ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ
12.1. Товариство, а також створені ним госпрозрахункові установи та організації, ведуть облік результатів діяльності, оперативний, бухгалтерський облік та статистичну звітність, реєструються в державних податкових органах та здійснюють платежі до бюджету у порядку і розмірах, передбачених чинним законодавством.
12.2. Відповідальність за стан обліку, своєчасне подання бухгалтерської та іншої звітності покладено на Директора Товариства, компетенція якого визначена чинним законодавством, та головного бухгалтера Товариства.
12.3. Товариство та його посадові особи несуть встановлену законодавством відповідальність за достовірність даних обліку та звітності.
12.4. Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків і зборів здійснюють згідно з чинним законодавством відповідні фінансові органи та органи державної податкової інспекції.

13. ВНЕСЕННЯ ЗМІН ТА ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ ТОВАРИСТВА
13.1. Зміни і доповнення до цього Статуту вносяться на підставі рішення Загальних Зборів членів Товариства. Про зміни, що сталися в статуті, повідомляється державний орган реєстрації відповідно до чинного законодавства.

14. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА
14.1 Діяльність Товариства може бути припинена:
- за рішенням Загальних зборів;
- за рішенням суду та господарського суду.
14.2. Припинення діяльності Товариства здійснюється у формі реорганізації (злиття, розподілу, приєднання, виділення, перетворення) або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
14.3. Реорганізація Товариства тягне  за собою перехід прав і обов'язків до її правонаступника. Товариство не може бути реорганізовано в юридичну особу, метою діяльності якої є одержання прибутку. При припиненні діяльності Товариства у результаті реорганізації всі документи (управлінські, фінансово-господарські, по особовому складу та ін.) передаються правонаступнику відповідно до встановлених правил.
14.4. Ліквідація Товариства здійснюється за рішенням Загальних зборів (саморозпуск) або суду (примусовий розпуск) - ліквідаційною комісією, що призначається органом, який прийняв рішення про ліквідацію. Ліквідаційна комісія протягом 5 днів після свого призначення публікує в спеціальних засобах інформації відомості про ліквідацію Товариства й терміни задоволення претензій дебіторів та кредиторів.
14.5. З дати призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами Товариства. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Товариства, складає ліквідаційний баланс і надає його органу, що призначив ліквідаційну комісію.
14.6. У разі ліквідації Товариства його активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації або зараховані до доходу бюджету.
14.7. Товариство втрачає права юридичної особи і вважається таким, що припинило свою діяльність з моменту внесення про це запису до державного реєстру.

15. ІНШІ ПОЛОЖЕННЯ
15.1. Якщо одне з положень цього Статуту стає недійсним, то це не порушує інших його положень. Недійсне положення замінюється іншим, допустимим у правовому відношенні і близьким до заміненого. Зміни і доповнення, які не суперечать законодавству України, можуть бути внесені до Статуту за рішенням Загальних зборів. Про зміни, що сталися в статутних документах, Товариство повідомляє орган реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством.


ПІДПИСИ ЗАСНОВНИКІВ


Зміни:
2008-09-08 Валера Г. (відкореговано згідно з обговоренням на зустрічі 6-09-2008)
2008-09-05 Валера Г.

Категория: Документы | Добавил: admin
Просмотров: 2243 | Загрузок: 231 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 1.0/1 |
Всего комментариев: 1
1 Nia  
0
1. "7.4.2. Документами, що підтверджують членство в Товаристві, є: ...
- Корінець приходного касового ордера про сплату вступного внеска;"
Кассовый ордер предполагает ведение кассы, регистрацию и ведение кассовой книги. Возможно, что для организации, которую мы создадим, это будет нецелесообразно, поэтому предлагаю заменить например на "Платіжний документ, що засвідчує сплату вступного внеска, оформлений згідно з чинним законодавствоми України". Тогда это может быть и кассовый ордер, и квитанция банка.

2. "8.1. ...Для цього, член Товариства, що не має можливості бути присутнім на Загальних Зборах, подає Директору Товариства письмове доручення з зазначенням ПІБ людини, якій передається право голосу"
Тут предполагается доверенность в произвольной форме (ну, не заверенная же нотариусом)?.. Может, есть смысл сразу разработать эту формочку доверенности и добавить ее приложением к уставу?


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сайт управляется системой uCozCopyright MyCorp © 2024